Ana sayfa Dizi Yorumları Kuruluş Osman Dizisi Ne Zaman Başlıyor Oyuncuları Değişecek mi?

Kuruluş Osman Dizisi Ne Zaman Başlıyor Oyuncuları Değişecek mi?

1.176 izlendi
1

Diriliş Ertuğrul’un 4. sezondaki yeni ismi Osman olacak. Osman Gazi ile Osmanlının kuruluşu başlıyor. Aslında konu da güzel dizide güzel olacaktır. Hepimizin bildiği konular olduğu için yavaş yavaş tüm Osmanlı tarihi güzelce anlatılabilir.. Gelecek Sezon Ertuğrul yerine isim değişikliğine giderek Diriliş Osman olarak kaldığı yerden devam edecek.

Osman Gazi Diriliş Osman dizisinde 300 çadırdan oluşan Kayı boyuna liderlik ederken onları bir devlet beylik haline getirmek için nasıl mücadeleler verdiğini izleyeceğiz hem bizansa hemde anadoludaki diğer beyliklere.. Osman gazinin kısa sürede topraklarını genişleterek çadırdan devlete dönüşen Hatta ileriki yıllarda koskoca bir imparatorluğa dönüşecek olan Osmanlı Devleti’nin de kurucusu olacağının güzel bir sinema diliyle anlatımı olacak Diriliş Osman.

Diriliş Osman dizisinde genel konu Osmanlı Devleti’nin kuruluşu esnasında yaşanan gelişmeler olacaktır. Osman Gazi Söğüt ve Domaniç Yani bugünkü Bilecik civarlarında başladığı yolculuğuna oğlu Orhan Gazi döneminde vursaydı ekleyecek ve devletin sınırları hızlı bir şekilde büyümeye Bizans’a karşı üstünlük kurup topraklarına birer birer almaya başlayacak. İşte bu Osman Gazi’nin başlatacağım mücadele Osmanlı Devleti’nin hızlı bir şekilde devlete dönüşmesine ve güçlü bir yapıya kavuşmasına neden olacak dizinin ana konusu da bu olacaktır.

Diriliş Osman Dizisi Ne Zaman Başlıyor Oyuncuları Değişecek mi? konusunda henüz net bilgiler olmadığı için yazamasak da Ertuğrul Gaziyi canlandıran Engin Altan Düzyatan yine başrolde olacak ve gençleşmiş bir haliyle Osman Gazi rolüne girecek. Çünkü çok başarılı bir rol üsteniyor.. Diğer değişen ve yeni gelen oyuncuları sizlere yazacağız buradan..

Diriliş Osman Dizisi Ne Zaman Başlıyor sorusuna da hemen cevap verelim. Diriliş Osman Dizisi Ekim ayının ilk haftası Trt1 ekranlarında olacak. Sizlerde Diriliş Osman Dizisi hakkında yorum ve görüşlerinizi aşağıya yazın lütfen..

1 YORUM

  1. Bence biraz saçmalamaya başladılar. Halime sultanı erkenden öldürdüler.yani tarih dizisinde bu olmamalıydı. Bundan öncede aynı hatayı yaptılar ve reytingleri düşmeye başladı. O yüzden final yapmalari en iyi karar olmuş.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here