Ana sayfa Dizi Yorumları Avlu Dizisindeki Hapishane Nerede Adı Adresi Neresi?

Avlu Dizisindeki Hapishane Nerede Adı Adresi Neresi?

2.451 izlendi
3

Avlu Dizisindeki Hapishane Nerede Adı Adresi Ne?… Avlu dizisinde yer alan hapishane nerede çekiliyor diye merak edenler varsa bu soruya net yanıt diziyorumcuda. Avlu Dizisindeki Hapishane İstanbul Ümraniye‘de dev bir hapishane platosu kuruldu. Dizinin çekimleri büyük oranda buradaki özel sette çekiliyor..

Limon Film imzalı Avlu’nun konusu ise şöyle; Yılların sağır kaldığı adaletini kendisi sağlamaya çalışmış bir kadının ceza evine girişini konu alıyor. “Avlu” özgürlüğünden vazgeçmek zorunda kalan bu kadınların 3.sayfa haberlere yansımayan, mutsuzluğun acı ile yarıştığı Karakuyu’da kendi düzen ve kendi hukuklarına karşı verdikleri yaşam mücadelesini konu alıyor.

Avlu dizisinin hapishane çekimleri için İstanbul Ümraniye‘de dev bir hapishane platosu kuruldu. Gerçeği ile birebir olacak nitelikteki Avlu hapishanesi Mart ayının sonunda başlayacak olan dizide en önemli mekan oldu. Dizinin çekildiği hapishane projesi için kurulan platonun yapımı yaklaşık 4 ay sürdü.

Avlu Dizisi Nerede Çekiliyor Karakuyu Hapishanesi Neresi?

Avlu Dizisindeki Hapishane Nerede sorusuna bir kez daha yanıt verelim: Avlu nerede İstanbul Ümraniye‘de dev bir hapishane platosu kuruldu. Dizi burada çekiliyor. Merak edenler haftasonu ziyaret edebilir, sette fotoğraflar çekebilir..

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here